Nespokojnosť s vládou Viktora Orbána naberá na sile

0

Tisíce ľudí protestovali v nedeľu v maďarskej metropole proti rozsiahlym daňovým podvodom v krajine pričom skandovali heslá aj proti vláde Viktora Orbána.

Protestné zhromaždenie zorganizovala skupina 1000 miliárd hlasov za poctivé platenie daní prostredníctvom Facebooku.

Podľa internetového vydania denníka Népszabadság dav zhruba 2000-3000 ľudí sa zhromaždil pri Riaditeľstve pre vybrané daňové subjekty NAV-u na, odkiaľ sa vydali na pochod k Námestiu palatína Jozefa, kde sídli Ministerstvo národného hospodárstva. Protestujúci skandovali „Orbán zmizni“, cestou sa k demonštrujúcim pridalo množstvo ľudí.Dôvodom protestov sú viaceré kauzy týkajúce sa podvodov s DPH. Sieť podvodníkov mala podľa organizátorov protestov prepojenie na štruktúry štátu.

Pokým včera žiadali ľudia hlavu šéfky úradu pre dane a clá, pred dvoma týždňami protestovali proti plánovanému zavedeniu internetovej dane. Proti internetovej dani protestovalo 28. októbra takmer 100-tisíc ľudí, pričom poukazovali na ďalšie opatrennia súčasnej vlády, ktorá podľa nich podkopáva demokraciu a zhrošuje vzťahy s EÚ. Aj napriek výraznej väčšine, ktorú ma Viktor Orbán v parlamente, súčasné udalosti ukazujú, že nespokojnosť s jeho vládou naberá na sile.

– zdroj: Euractiv.sk

Zdieľaj:

Odpovedaj