Kampaň Biomasaker za zachranu lesov pokračuje

0

Lesoochranárske zoskupenie VLK pokračuje v kampani Biomasaker, ktorej cieľom je zrušenie štátnych dotácií na všetko drevo spaľované v biomasových zariadeniach okrem dreva pochádzajúceho z energetických porastov a z odpadu z drevospracujúceho priemyslu. Celý tento týždeň budú v niektorých slovenských mestách aktivisti zbierať podpisy pod petíciu ku kampani.

Cieľom kampane je zrušenie štátnych dotácií na všetko drevo spaľované v biomasových zariadeniach okrem dreva pochádzajúceho z energetických porastov a z odpadu z drevospracujúceho priemyslu. Dôvodom je fakt, že na Slovensku ubudlo od roku 2000 760 km2 lesov a v súčasnej dobe sa ťaží takmer 4 milióny kubíkov dreva na energetické účely, pričom udržateľná ťažba všetkého dreva je na lesných a nelesných plochách 5,8 – 6 miliónov kubíkov.

Súčasťou kampane je zber podpisov pod petíciu vyzývajúcu na zmenu príslušnej legislatívy. Cieľ VLKa je v kampani nazberať viac ako 100 000 podpisov, doteraz sa podarilo prekročiť hranicu prvých 10 000 podpisov.

– zdroj: wolf.sk

Zdieľaj:

Odpovedaj