Ján Kraus pokrstil DVD s filmom Kauza Cervanová

0

V sobotu 10. mája prebehol v košickom Artfóre krst nového DVD s filmom Kauza Cervanová. Krstným otcom sa stal český herec Ján Kraus.

Dielo režiséra Roberta Kirchhoffa získalo v apríli tohto roku Národnú filmovú cenu Slnko v sieti za najlepší dokumentárny film, ako aj zvláštne uznanie poroty v súťaži European documentary panorama Medzinárodného filmového festivalu Crossing Europe v Linzi (Rakúsko). V roku 2013 sa Kauza Cervanová stala najnavštevovanejším klubovým filmom na Slovensku.

Na novom DVD ponúkajú tvorcovia divákom okrem samotného dokumentu aj špeciálny 40-minútový bonusový film s doteraz nezverejneným materiálom. „Po projekciách v kinách a na festivaloch som dostával množstvo otázok. Sám pre seba som zhromaždil okruhy tých najfrekventovanejších a práve na ne v bonuse k DVD odpovedám,“ uviedol pre TASR Robert Kirchhoff .Diváci sa napríklad dozvedia aj to, kto je podľa režiséra vinný za túto tragédiu, prečo vo filme nevystupuje rodina obete alebo prečo v snímke odmietli vystúpiť sudcovia. A aj to, či je najdlhší prípad v československom súdnictve justičným omylom alebo justičným zločinom.

zdroj: atelier.doc, TASR

Zdieľaj:

Odpovedaj