Dúhový Pride pozýva do sprievodu všetky typy rodín.

0

Dúhový PRIDE Bratislava sa tento rok uskutoční v sobotu, 28.júna. Mottom podujatia je heslo „Poď von s rodinou“. Organizátori a organizátorky ním reagujú na zmenu znenia slovenskej Ústavy, ktorá bude už čoskoro privilegovať len jeden typ rodinného zloženia.

„Dúhový PRIDE Bratislava preto pozýva nielen rodiny LGBTI ľudí, ale i rodiny slobodných matiek, otcov, rodiny nezosobášených heterosexuálnych párov, ale i rodiny, ktoré spĺňajú privilegovanú charakteristiku, avšak nesúhlasia s vývojom v slovenskej spoločnosti. Dúhový PRIDE Bratislava má tento rok ambíciu stať sa podujatím pre všetkých, ktorí veria v rodinu ako pevné zoskupenie osôb zdieľajúcich lásku, porozumenie, vzájomnú starostlivosť, úctu a to bez ohľadu na sexuálnu orientáciu a rodovú identitu,“ informovala hovorkyňa podujatia Romana Schlesinger.

Akcia sa bude konať 28.júna o 13.00 na Hviezdoslavovom námestí. Na pódiu i tento rok vystúpia viaceré známe slovenské i zahraničné osobnosti. Dúhový PRIDE Bratislava privíta primátora mesta Milana Ftáčnika, ombudsmanku Janu Dubovcovú, štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú, európsku poslankyňu Ulrike Lunaček, spisovateľa Michala Hvoreckého a ďalších ľudí, ktorí sa stotožňujú s hodnotami otvorenej spoločnosti bez legislatívnej či spoločenskej diskriminácie.

Dúhový PRIDE Bratislava 2014 je slovenským pochodom za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transrodových ľudí. Jeho cieľom je dosiahnuť plnohodnotný rodinný život pre LGBTI ľudí a ich rodiny, upozorniť na existenciu problémov a chýbajúce práva lesieb, gejov, bisexuálnych a transrodových ľudí a dosiahnuť systémové a štátom podporované odstraňovanie všetkých foriem diskriminácie a spoločenskej stigmatizácie, ktoré zažívajú v každodennom živote. V neposlednom rade, jedným z jeho cieľom je aj spoločenská oslava hrdosti LGBTI komunity. Organizujú ho občianske združenia Queer Leaders Forum, Iniciatíva Inakosť, divadlo NoMantinels a združenie TransFúzia.

Podrobné informácie môže nájsť verejnosť na webovej stránke podujatia: www.duhovypride.sk

– zdroj: tlačová správa Dúhový Pride 2014

Zdieľaj:

Odpovedaj