Rusko: Pri hraniciach s Ukrajinou máme vojakov už natrvalo

0

Ukrajina je štát, kde sa práve uskutočnil vojenský prevrat, vyhlásil hovorca Kremľa

Ešte v piatok trvala Moskva na tom, že ruské vojská, ktoré sa masívne zhromažďujú pri ukrajinských hraniciach, tam sú len na rutinnom vojenskom cvičení. Až teraz hovorca Kremľa potvrdil, že skutočným dôvodom je situácia na Ukrajine. Uviedol dokonca, že časť jednotiek ostane pri hraniciach s Ukrajinou už „natrvalo“.

„Odpusťte mi, ale Ukrajina je štát, kde sa práve uskutočnil vojenský prevrat, takže, celkom prirodtzene, každá krajina vykonáva určité preventívne opatrenia na zaistenie svojej bezpečnosti,“ vyhlásil v sobotu večer hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Rusko, keďže je suverénnym štátom, si podľa neho môže rozmiestňovať svojich vojakov na svojom území, kde len chce. Peskov neuviedol, koľko ruských vojakov je už zhromaždených na hraniciach s Ukrajinou. Podľa zahraničných zdrojov by ich tam malo byť už okolo 40 000. „Niektoré z týchto jednotiek sú tam vyslané natrvalo, iné sú tam ako posily v súvislosti s tým, čo sa deje v samotnej Ukrajine,“ povedal Peskov.

(zdroj: dailymail.co.uk)

Zdieľaj:

O autorovi

Pracoval ako novinár v tlačovej agentúre SITA, neskôr sa začal venovať profesionálne svojmu koníčku - organizovaniu koncertov. Založil agentúru Ore Pole, v ktorej dodnes pracuje. Vo voľnom čase sa venuje publicistike.

Odpovedaj