Finančná skupina Penta získava vplyv v médiách

0

Internetový portál O médiách informoval o záujme finančnej skupiny Penta o vydavateľstvo Petit Press, ktoré vlastní napríklad aj mienkotvorný denník SME.

Generálny riaditeľ Petit Press Alexej Fulmek potvrdil, že o polovičný podiel vo vydavateľstve má záujem niekoľko veľkých skupín. Uviedol však, že predkupné právo na 50 % akcií má Prvá slovenská investičná skupina, ktorá je teraz jeho polovičným vlastníkom. Finančná skupina Penta pred časom získala kontrolu nad týždenníkmi Plus 7 dní a Trend. Ak by sa im predsa podarilo získať vplyv aj vo vydavateľstve Petit Press, do portfólia ktorého okrem printového Sme a jeho internetovej verzie patrí aj sieť regionálnych novín Korzár a MY, išlo by o ovládnutie podstatnej časti mediálneho trhu na Slovensku.

Sloboda médií poskytovať informácie, ktoré sú v rozpore so záujmami finančnej skupiny je v takom prípade minimálne neistá.

– zdroj: O médiách.com

Zdieľaj:

O autorovi

Vyštudoval slovenský jazyk a estetiku na filozofickej fakulte UK. Učil na gymnáziu v Žiline. Momentálne pripravuje diskusnú reláciu v žilinskom kultúrnom centre Stanica.

Odpovedaj