Agora o fašizme v slovenskej spoločnosti – Jana Dubovcová, Daniel Lipšic, Rado Sloboda

1

Sú voľby do VÚC v Banskej Bystrici žltou kartou slovenským politikom alebo prebúdzajúcou sa skrytou prirodzenosťou našej spoločnosti? Je referendum o rodine a postoj veľkej časti verejnosti k utečeneckej kríze súčasťou tohto spodného spoločenského prúdu? Dostáva sa Slovensko na ďalšiu križovatku dejín? Čo môžeme robiť pre to, aby sme ochránili demokratické princípy?

Hostia:

Jana Dubovcová, verejná ochrankyňa práv
Daniel Lipšic, poslanec NRSR a bývalý minister spravodlivosti a vnútra
Rado Sloboda, občiansky aktivista a koordinátor platformy Nie v našom meste.

Moderátor:

Peter Cibulka

 • diskusia AGORA sa natáčala 15.6. v priestoroch Stanica Žilina-Záriečie
Zdieľaj:

Jeden komentár

 1. 1. Lipšic nevidí bezprostredné riziko, ale možno že sa to v budúcnosti zdramatizuje na základe vývoja v Európe a na základe záujmov Ruska…
  //Čiže treba čakať dovtedy, dokým sa to nestane, necháme fašistov, vedených Kremľom podlo klamať a sformátovať nás, hoci tým oslepneme a stratíme rozlišovaciu schopnosť.
  *** Lipšic hovorí ako Čarnogurský

  2. Sloboda nevidí problém, že nestíhame ľudí za to, čo hovoria, ale v tom, že keď sa to stane, nevyvoláva to žiadnu reakciu u kritickej skupiny ľudí.
  //To je už neskoro (hra čiernymi figúrami, automaticky dávajúca fašistickým podliakom vedených Kremľom systematickú výhodu hrať bielymi figúrami.
  *** Sloboda hovorí príliš retroaktívne

  3. Dubovská hovorí, že dôležité je byť proaktívny, lebo po oslepnutí konáme systematicky chybne.
  //Čiže demokraciu udržíme vtedy a len vtedy, keď začneme hrať bielymi figúrami, čiže keď prestaneme tolerovať podlú fašistickú propagandu vedenú Kremľom.
  *** Dubovská triafa vec, jediná cesta je proaktívnosť, inak oslepneme a stratíme rozlišovaciu schopnosť

Odpovedaj