200 krajín, 200 rokov, 4 minúty – Hans Rosling

0

„Hlboká historická priepasť medzi Západom a zvyškom sveta sa zmenšuje. Časti nášho sveta sa zbližujú a vidím jasný trend do budúcnosti. Vďaka medzinárodnej pomoci, obchodu, zeleným technológiám a mierovým procesom dostane každý človek na svete šancu prežiť zdravý a kvalitný život.“ – Hans Rosling

Príbeh 200 krajín počas 200 rokov vytvorený s použitím 120 000 údajov.

Hans Rosling (narodený 27. júla 1948) je švédsky doktor, akademik, štatistik a osvetový pracovník. Je profesorom International Health at Karolinska Institute a spoluzakladateľom a riaditeľom Gapminder Foundation, ktorá vytvorila softvérový systém Trendalyzer. Vďaka systému Trendalyzer, ktorý mení štatistické údaje na pôsobivé grafické animácie vzniklo aj toto video.

Ďalšie informácie a zdroje dát:  Gapminder 

– titulky preložil a pomocou aplikácie Amara spracoval Matúš Ritomský

Zdieľaj:

O autorovi

Zakladateľ a editor magazínu priestori.sk. Živí sa ako slobodný umelec, vedie skupinu profesionálnych tanečníkov Anta Agni, založil umeleckú agentúru Argolla productions, v ktorej pôsobí ako kreatívny producent. Vo voľnom čase sa venuje nezávislému publikovaniu, článkami prispieva aj do denníka Sme. Vydával časopisy 10 000 ďalších stromov, Kruh života a ŽANŽ, je autorom publikácie Mýty a predsudky.

Odpovedaj